"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

vineri, 15 aprilie 2011

Derby de Prahova: Chimia Brazi - Conpet Ploiesti 2-2 (0-1) / Vezi statistica din punct de vedere al arbitrajului

De la stanga: Romica Birdes, Cristina Dorcioman, George Neacsu

Chimia Brazi si Conpet Ploiesti au remizat astazi in “Derby de Prahova”, dupa un joc foarte disputat, peste nivelul Ligii 3. Oaspetii au condus cu 1-0 la pauza, gazdele peluand conducerea in repriza secunda, insa doar pentru un minut. Pe langa cele patru goluri marcate, au mai fost o serie de ocazii - la ambele porti -, unele monumentale.

Una peste alta a fost o partida placuta ochiului, iar rezultatul echitabil.

Asa cum v-am promis, ScoalaDeArbitri s-a aflat la acest joc urmand a va prezenta o statistica din punct de verere al arbitrajului, plus o super galerie foto. Iar ca bonus, inregistrarea primelor 2 goluri. J

CS Chimia Brazi - CS CONPET Ploieşti  2-2 (0-1)
Stadion: Chimia (Brazi - Prahova); Spectatori: 500

Faulturi comise: 28 (13-15)
Cartonase galbene: 5 (3-2)
Ofsaiduri: 6 (A1: 3; A2: 3)
Greseli semnalizate de catre asistenti: 2 (A1: 1; A2:1)

A: Dorcioman Cristina (Câmpulung Muscel - Argeş)
A1: Bîrdeş Romică (Piteşti - Argeş)
A2: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel - Argeş)