"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

vineri, 20 mai 2011

Islanda a spulberat Bulgaria intr-o partida oficiata de Cristina Babadac / Vezi statistica

Daca am fi fost la tenis am fi spus: set la zero! Da, cu 6-0 a castigat Islanda partida din preliminariile Cmpionatului European Feminin 2013, marcand cate 3 goluri in fiecare repriza. Jocul de pe stadionul “Laugardalsvöllur” a fost condus de catre Cristina Babadac (foto), ajutata de Petruta Iugulescu si Carmen Neagu. Rezerva a fost localnica Gudrún Fema Ólafsdóttir.

Dum cum o arata si scorul meciul a fost un galop de sanatate al gazdelor, care au pornit in forta campania de calificare. Ar fi de remarcat cele patru goluri reusite de catre Margret Lara Vidarsdóttir, unul dintre ele venind din penalty.

Si totusi, in ciuda scorului, Cristina Babadac a fost nevoita sa arate 5 avertismente - 1 gazdelor si 4 oaspetelor.