"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

sâmbătă, 4 iunie 2011

Statistica | Romania a spulberat Bosnia, intr-un joc condus de Jonas Eriksson

Doar 3-0 a fost scorul final al jocului de aseara, in care Romania a evoluat ca in perioada de glorie. De mult n-am mai vazut o astfel de atitudine la nationala noastra.

Partida din “Giulesti” a fost condusa de o brigada suedeza, avand-ul la centru pe Jonas Eriksson, un arbitru care, se pare, ne poarta noroc. Sau, daca nu noua, cel putin lui Razvan Lucescu. Antrenorul roman a debutat pe banca primei reprezentative cu o victorie in fata Lituaniei (1-0), intr-un joc oficiat chiar de suedez.

Torje (68), Sapunaru (72), Surdu (90+1), respectiv Stilic (77) au fost cei patru jucatori avertizati ieri de catre Eriksson.

Nationala noastra a beneficiat si de o lovitura de pedeapsa, irosita insa de catre Sapunaru, in ultimul minut al prelungirilor.

Vedeti mai jos statistica partidei si clasamentul Grupei D.