"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

joi, 18 august 2011

Alexandru Deaconu a arbitrat Lokomotiv Moscova-Spartak Trnava 2-0

Cu cateva minute in urma s-a incheiat jocul de pe stadionul “Lokomotiv”, din Moscova, condus de o brigada romaneasca. La centru s-a aflat Alexandru Deaconu, iar la liniile de margine Adrian Vidan si Radu Ghinguleac. Rolul celui de-al patrulea oficial l-a indeplinit Sebastian Coltescu.

Gazdele s-au impus cu scorul de 2-0 in fata slovacilor de la Spartak Trnava, ambele goluri fiind marcate in prima repriza.

Centralul bucurestean a fluierat 27 faulturi si a acordat doar 2 avertismente (vezi statistica de mai jos).

Mansa secunda, contand pentru play-off-ul Europa League, se va disputa saptamana viitoare, joi - 25 august. Partida de pe stadionul “Antona Malatinskeho”, din Trnava, va fi condusa de o brigada italiana, cu Luca Banti la centru.