"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

sâmbătă, 3 septembrie 2011

VIDEO | Deaconu, un cartonas rosu la Polonia-Mexic / Vezi faza eliminarii

Una dintre tarile organizatoare ale Euro 2012, Polonia, a remizat aseara cu nationala Mexicului, intr-un amical arbitrat de romanul Alexandru Deaconu.

Partida, disputata pe stadionul “Wojska Polskiego”, din Varsovia, in fata a 18.000 de spectatori, s-a incheiat 1-1, ambele goluri fiind marcate in prima repriza. Au inscris: Paweł Brozek (27’), respectiv Javier Hernandez (35’).

Un moment destul de incins, care a necesitat interventia arbitrului si a asistentului de pe partea respectiva, a avut loc in minutul 70. Dupa ce s-a consultat cu Aurel Onita, Deaconu a decis eliminarea polonezului Obraniak (vezi video).

Celalalt asistent a fost Radu Ghinguleac.

Rezumat Polonia-Mexic 1-1

szólj hozzá: Polska - Meksyk 1:1

Voi reveni si cu cateva fotografii de la aceasta partida.

Un comentariu:

1. Ce a facut mai exact jucatorul cu nr 10?ca din video se poate observa ca adversarul sau a cazut din picioare doar,simuland si acuzand o lovitura eronata din partea jucatorul cu nr 10.