"Cine are dreptate si rabdare pentru acela vine si timpul" - Goethe

marți, 10 aprilie 2012

9 goluri in primul meci al Cristinei Bujor la turneul U-17 din Spania

Asa cum va anuntam intr-un alt material, astazi au debutat jocurile din grupa a IV-a a preliminariilor Campionatului European de junioare sub 17 ani. Mini-turneul, la care participa si doua fete din Romania, se desfasoara pe stadionul “Pabellón de la Ciudad del Fútbol 1” din capitala Spaniei.

In meciul condus de Cristina Bujor (arbitru) si Mihaela Tepusa (asistent) nationala tarii gazda a invins Serbia, cu 7-2. Evolutia scorului a fost foarte interesanta. Spania a inscris prima, in minutul 3, pentru ca Serbia sa marcheze de doua ori, in minutele 5 si 16. La pauza a fost 3-2, dupa alte doua reusite ale gazdelor (32, 40+2). Repriza secunda a mai adus 4 goluri – toate in dreptul Spaniei – in minutele: 43, 44, 54 si 73.

Un singur avertisment a acordat Cristina, capitanului Serbiei, in minutul 74.

Celelate doua colege de brigada au fost belgiencele Ella De Vries (asistent) si Sharon Sluyts (rezerva).

Urmatorul joc al romancelor va fi joi, Cehia – Spania. (vezi aici brigada completa)

In cealalta partida a grupei Germania a invins Cehia cu 2-0, arbitru fiind suedeza Sara Persson.